ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10493408
*
nr 1049 3408
Spegel
diameter: 59 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2016
kl 18:39:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 10:31:20
1
200 kr
13/8 11:53:54
2
150 kr
13/8 11:53:54
1
200 kr (Budbetjänt)
13/8 11:55:20
2
Vinnande bud
15/8 10:57:45
1
300 kr
15/8 10:57:45
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1049 3408
Spegel
diameter: 59 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 10:31:20 | 1 | 200 kr |
13/8 11:53:54 | 2 | 150 kr |
13/8 11:53:54 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/8 11:55:20 | 2 | Vinnande bud |
15/8 10:57:45 | 1 | 300 kr |
15/8 10:57:45 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14